Tutaj jesteś

Jaki licznik rowerowy wybrać? Jakie funkcje są niezbędne?

11 lutego 2023 Akcesoria jaki licznik rowerowy


Od paru lat jazda na rowerze jest bardzo popularna wśród młodszych i starszych. Niektórzy jeżdżą dla relaksu, a inni chcą zadbać o swoją kondycję i ciągle chcą zwiększać swoje osiągnięcia. Na pewno warto zaopatrzyć się w licznik rowerowy, który przyda się każdemu. Jest to fajny gadżet i niedrogi, dzięki któremu można sprawdzać przejechany dystans i prędkość. Jaki licznik rowerowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Licznik rowerowy – komu może się przydać?

Gadżetów dla rowerzystów jest dużo. Można oczywiście ich wszystkich używać, ale niektóre z nich przydają się naprawdę, a inne są zbędne. Na pewno bardzo pomocy w treningach i jeździe rekreacyjnej jest licznik rowerowy. Przyda się on każdej osobie, która jeździ wyczynowo. Jest to też fajny gadżet dla osób, które robią wycieczki rodzinne i chcą zmierzyć dystans, jaki przemierzyli. Z racji tego, że licznik rowerowy jest tanim gadżetem, to warto rozważyć jego zakup.

Jaki licznik rowerowy wybrać?

Podczas zakupu takich gadżetów zawsze jest problem z wyborem konkretnego modelu. Producenci oferują liczniki rowerowe z różnymi funkcjami. Jedne z nich są przydatne, a inne pewnie nigdy nie będą używane. Wybór licznika warto zatem przemyśleć. Dobrze jest sprawdzić ofertę w Internecie i poczytać opinie o konkretnych modelach, które wyglądają na pierwszy rzut oka dobrze. Dostępne są liczniki z podstawowymi i zaawansowanymi funkcjami. Te pierwsze przydadzą się osobom, które lubią jeździć na rowerze dla przyjemności. Zaawansowane liczniki rowerowe to idealny wybór dla osób, które zawodowo trenują lub chcą podnieść swoją wydolność.

Jakie parametry licznika są ważne?

Licznik rowerowy przede wszystkim mierzy odległość przejechaną oraz prędkość. Są to dwa podstawowe parametry. Oczywiście jest wiele modeli, które są bardziej skomplikowane i mają wiele dodatkowych funkcji. Wśród podstawowych parametrów znajduje się też przycisk start i stop, aby móc zatrzymać pomiar w trakcie odpoczynku. Można także sprawdzić dystans całkowity i średnią prędkość wycieczki. W nieco droższych wariantach dostępna jest też maksymalna prędkość lub termometr. Niektóre liczniki mają wbudowany zegarek i mogą wskazywać różnicę pomiędzy średnią a obecną prędkością. Jeszcze bardziej zaawansowane modele mogą mierzyć tętno i kadencję. Dodatkowo jest funkcja mierzenia spalonych kalorii, wysokościomierz czy możliwość połączenia licznika z komputerem.

Ile kosztuje licznik rowerowy?

Ceny liczników rowerowych nie są wysokie. Wszystko oczywiście zależy od modelu, jaki zostanie wybrany. Jeśli ktoś potrzebuje podstawowych parametrów, czyli licznika mierzącego prędkość i dystans, to nie wyda więcej niż 50 złotych. Najtańsze modele zaczynają się już od niecałych 30 złotych. Nieco bardziej zaawansowany licznik ma znacznie więcej funkcji, a więc może kosztować nawet ponad 100 złotych. Dostępne są także niewielkie komputery, które także są licznikami. Za takie urządzenie trzeba zapłacić już dużo więcej, bo nawet około 900 złotych. Jest to jednak sprzęt, w którym licznik jest jedynie dodatkową funkcją.

bluza

Redakcja bikeandbusiness.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jaka kamera samochodowa