Tutaj jesteś

Jaka kamera samochodowa będzie najlepsza?

6 maja 2023 Akcesoria jaka kamera samochodowa


Kamera samochodowa to bardzo ważne urządzenie, które przydatne jest w wielu różnych sytuacjach. Na drodze zdarza się dużo groźnych sytuacji, które nie zawsze są jednoznaczne. Podczas stłuczki lub innego wypadku prawdziwy sprawca nie zawsze chce przyznać się dobrowolnie do winy, dlatego warto dysponować nagraniem zarejestrowanym przez kamerę umieszczoną na przedniej szybie.

Co to jest kamera samochodowa?

Kamera samochodowa jest to urządzenie pomiarowe, którego zadaniem jest ciągła rejestracja obrazu i pomiar prędkości. Zainstalowana w samochodzie nagrywa trasę, którą kierowca codziennie pokonuje. Obraz ten zapisywany jest na specjalnej karcie pamięci, a następnie naniesiony na cyfrową mapę. Nagranie wykorzystać można jako dowód na popełnienie przestępstwa lub wykroczenia na drodze. Film taki przedstawia się policji, podczas rozprawy sądowej lub ubezpieczycielowi.

Jakie zastosowania jeszcze może mieć kamera samochodowa?

Kamera samochodowa, oprócz nagrywania kolizji na drodze, może być wykorzystana na wiele innych sposobów. Przydaje się bardzo podczas rekreacyjnego rejestrowania przejechanej trasy. Droga, którą się pokonuje, zapisuje się w kamerze i można ją powtórzyć przy najbliższej okazji. Nagranie z kamery będzie także dowodem podczas bezprawnego zatrzymania i bezpodstawnego otrzymania mandatu. Filmik z jazdy samochodem pokaże także, jakie popełnia się błędy podczas jazdy i pozwoli wyeliminować je w przyszłości.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie kamery do samochodu?

Kamera samochodowa, aby spełniała swoją rolę, musi być dobrej jakości i odtwarzać wyraźny i czytelny obraz.
Jaka kamera samochodowa będzie najlepsza? Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli i nie wszystkie jednak okażą się przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. Niektóre wykorzystywać można tylko w celach rekreacyjnych. Kupując kamerę do samochodu zwrócić należy uwagę przede wszystkim na rozdzielczość. Im jest ona wyższa, tym lepsza będzie jakość nagrywanego obrazu. Idealne będą modele, które mają rozdzielczość Full HD.

Przy wyborze kamery samochodowej ważne jest również zapisywanie obrazów. Należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie obsługuje zewnętrzne karty SD o większej pojemności lub dysponuje dużą pamięcią wewnętrzną. Istotny będzie także kąt nagrywania, który powinien być jak najszerszy, tak aby na obrazie znalazły się co najmniej dwa pasy jazdy. W kamerze samochodowej znaleźć się powinien również czujnik ruchu. Pozwala to na uruchomienie się kamery już w momencie jazdy, a także wtedy, kiedy samochód rusza z miejsca.
W dobrych kamerach samochodowych powinna być również możliwość nagrywania nocą. Oznacza to, że urządzenie to powinno być odporne na światła latarni i na reflektory samochodów.
Kamery samochodowe powinny być wyposażone w moduł GPS, który umożliwia nie tylko zapisanie przejechanej trasy, ale również prędkości z jaką się ją pokonało. Niektóre z tych urządzeń używane mogą być również jako nawigacje. Taki sprzęt sprawdzi się idealnie zwłaszcza na długich, trudnych trasach.

bluza

Redakcja bikeandbusiness.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jaka kamera samochodowa