Tutaj jesteś

Doradzamy, jaki uchwyt do telefonu wybrać

10 lutego 2023 Akcesoria jaki uchwyt na telefon do roweru


Wiele osób nie ma pojęcia, jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać. Niektórym ludziom ciężko sobie wyobrazić jazdę bez monitorowania podstawowych parametrów treningowych, takich jak czas, dystans oraz prędkość. Obecnie nie potrzebujesz do tego nawigacji ani dedykowanego licznika, ponieważ smartfon przymocowany do kierownicy oferuje podobne funkcjonalności.

Uchwyt do telefonu

Na rynku dostępne są różne rodzaje mocowań, jednak nie wszystkie zapewniają stabilność niezbędną do bezpiecznej jazdy. Nikt przecież nie chce uszkodzić drogiego sprzętu przez niesprawne akcesorium. Zarówno podczas treningu, jak i rekreacyjnej jazdy pomocny może się okazać telefon. Jeśli pobierzesz do niego sprawdzoną aplikację na rower to nie potrzebujesz już dodatkowych urządzeń do nawigacji. Wystarczy kilka ruchów palcem, żeby zamienić urządzenie mobilne w rowerowy komputer. Warto posiadać specjalny uchwyt na telefon, ponieważ trzymanie smartfona w dłoniach podczas jazdy jest zakazane przez przepisy rowerowe. Wybór jest oczywiście spory, ponieważ na rynku dostępne są wodoszczelne torby oraz silikonowe nakładki. Część z nich można zamontować na mostku, a inne na kierownicy. Tak naprawdę od wielu czynników będzie zależeć zadowolenie z wyboru. Warto się jednak zastanowić, gdzie uchwyt ma być zamocowany. Nie ulega wątpliwości, że sposób mocowania urządzenia pozostaje we wszystkich wypadkach priorytetowym tematem.

Wybór uchwytu

Uchwyt musi umożliwiać korzystanie z nawigacji GPS, a do tego powinien trzymać się sztywno nawet podczas jazdy po brukowych ścieżkach rowerowych. Silikonowy uchwyt na telefon to nieskomplikowane, ale jednocześnie skuteczne i niedrogie rozwiązanie. Prawdopodobnie dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością. Wytrzymały i elastyczny materiał pozwala przymocować sprawnie dowolny telefon. Do ekranów o różnych rozmiarach pasuje większość silikonowych uchwytów na telefon. Dzięki temu nie musisz szukać modelu kompatybilnego z konkretnym smartfonem.

Sposób montażu

Sposób montażu jest dziecinnie prosty, dlatego każdy powinien sobie poradzić. Rowerowy uchwyt na telefon montowany za pomocą pierścienia na rzep jest bardziej zaawansowaną opcją. Użyto w nim otwory silikonowe, dzięki czemu smartfon zaczepia się bez problemu. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do tego, że nowoczesny smartfon i rzęsisty deszcz to złe połączenie. Właśnie dlatego warto wyposażyć się w uchwyt z wbudowanym pokrowcem o wodoszczelnych właściwościach na niekorzystne warunki. Poszczególne modele mogą różnić się detalami, ale w praktyce zbudowane są w zbliżony sposób. Obudowa z wytrzymałego materiału zawsze stanowi bazę. Telefon chowa się w okienku przezroczystym z folii PVC, a rzepy zapewniają mocowanie do kierownicy. Słuchawki można przewozić w komorze zasuwanej na zamek błyskawiczny. Montaż okazuje się bardzo szybko, dlatego łatwo możesz odpiąć telefon w trakcie postoju. Możesz mieć całkowitą pewność, że smartfon nie wypadnie z uchwytu podczas jazdy. Profesjonalne nawigacje kupowane są najczęściej przez wyczynowych kolarzy. Jednak nie wszyscy muszą wydawać kilka tysięcy złotych za takie urządzenie.

bluza

Redakcja bikeandbusiness.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jaka kamera samochodowa