Tutaj jesteś

Ile kosztuje najdroższy samochód?

12 lutego 2023 Ciekawostki ile kosztuje najdroższy samochód


Na świecie istnieje wiele popularnych marek i modeli drogich samochodów. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat oraz dowiedzieć się, ile kosztuje najdroższy samochód.

Czynniki wpływające na cenę

Na cenę konkretnego modelu samochodu ma wpływ bardzo wiele zróżnicowanych czynników. Wśród nich można przede wszystkim wymienić standard pojazdu, ale także jego parametry techniczne. Oprócz tego podczas ustalania ceny samochodu zwraca się uwagę na taki aspekt, jak ewentualne udogodnienia dla kierowcy oraz jego pasażerów. Światowe rankingi najdroższych modeli i marek pojazdów dość dynamiczne się zmieniają.

Sens zakupu najdroższego pojazdu

Dla wielu osób zakup najdroższego samochodu na świecie jest abstrakcją. Jednak wciąż istnieje grono ludzi, którzy są zdecydowani na podjęcie tego kroku, na którym mogą dodatkowo sporo zyskać. Są to przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy zakup takiego pojazdu mogą potraktować jako prawdziwą inwestycję. Drogie samochody można na przykład wynajmować z zyskiem innym osobom i na tym korzystać.

Najdroższe marki samochodów

Na świecie istnieje kilka marek najdroższych samochodów, które przodują w rankingach. Najbogatsze pojazdy na świecie są produkowane przez takie marki jak Bugatti, Ferrari oraz Rolls-Royce. W rankingu producentów najdroższych samochodów należy uwzględnić również takie marki jak Mercedes, Lamborghini i Aston Martin. Podczas analizowania statystyk dotyczących najdroższych pojazdów świata warto wziąć pod uwagę ich ilość. Niektóre modele są produkowane jedynie w pojedynczych sztukach, a inne w tysiącach lub setkach tysięcy egzemplarzy.

Aktualne dane

Aktualnie za najdroższe samochody na świecie uznaje się pojazdy produkowane przez takie marki jak Bugatti, Ferrari czy Lamborghini. Jednak na dany moment za najdroższy samochód na całym świecie uznawany jest Mercedes 300 SLR „Uhlenhaut” z lat pięćdziesiątych, który został wyprodukowany jedynie w dwóch egzemplarzach. Kwota sprzedaży tego pojazdu wyniosła sto trzydzieści pięć milionów euro, czyli ponad sześćset trzydzieści milionów złotych. Jest to najdroższy samochód, jaki kiedykolwiek sprzedano w historii.

Ranking najdroższych pojazdów

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje najdroższy samochód. Oprócz wcześniej wymienionego Mercedesa, za najdroższy pojazd można uznać Bugatti La Voiture Noire, który warty jest dziewiętnaście milionów dolarów. Na kolejnych miejscach plasują się Rolls-Royce Sweptail warty trzynaście milionów dolarów oraz Bugatti Centodieci, którego cena wynosi dziewięć milionów dolarów. W rankingu najdroższych pojazdów świata można również wymienić Pagani Huayra Tricolore oraz Bugatti Divo.

Pozostałe drogie marki

Nie wszystkie drogie samochody dostępne są na polskim rynku. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak ewentualnych nabywców oraz limitowanie niektórych modeli pojazdów. Aktualnie na terenie Polski za najdroższy samochód uznawany jest Ferrari F12 Berlinetta. Koszt zakupu tego pojazdu wynosi ponad 1,6 miliona złotych. Na polskim rynku dostępny jest także samochód marki Bugatti w modelu Chiron.

Nieznane fakty o wynalazkach, które zmieniły świat

Redakcja bikeandbusiness.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nieznane fakty o wynalazkach, które zmieniły świat